Blogy

Jana Codlová

Jana Codlová

Jmenuji se Jana a knížky jsou moje radost i prokletí.

Proč radost – to je jasné: vstupuji do světů, kam bych se jinak nedostala, setkávám se s postavami, s nimiž bych se nesetkala, zažívám příběhy, které bych ráda sama zažila, nebo taky raději néé.

Proč prokletí – to tak jasné není, ale vysvětlím vám to trochu oklikou. Už odmalička jsem chodila všude později, než by ostatní očekávali. A od té doby, co jsem začala číst, se to spíš zhoršilo. Na škole vám to ještě odpustí, ale v práci nastává problém. Co se mi děje? Neuvěřitelné věci – pracuji v Karlíně, což je magická čtvrť, kde se mi dějí prazvláštní věci. Když se mi náhodou podaří nepřejet stanici Florenc a vystoupit z metra, vletět do skoro odjíždějící tramvaje a pak se to stane! Za karlínským viaduktem se tramvaj i se mnou dostane do jiného časoprostoru a najednou se ozve: Palmovka, přestup na metro B. A jsem v … Libni místo na Karlínském náměstí. A to všechno kvůli tak nepatrné věci jako je čtečkaJ

Mrzí mě jen, že si nemůžu číst při jízdě na skládačce, ale to byste na 100 % nečetli můj blog.

Kristýna i Eliška vzpomínaly na své dětství, tak to udělám taky. Vždycky jsem strašně prožívala všechno s postavami a hrála jsem si na ně, takže jsem byla chvíli Lisa z Dětí z Bullerbynu a chodila do školy přes hory a doly, chvíli jsem byla Vinnetou a skákala jsem doma s vařečkou-tomahavkem ze skříně na postel a jako malý Bobeš jsem odmítala veškeré jídlo kromě suchého chleba.

Tak se těšte, co vám napíšu.

Přehled blogů

Vypravěčka – Tři příběhy v jednom od Jodi Picaultové

Vypravěčka – Tři příběhy v jednom od Jodi Picaultové

Baví mě složitější příběhy, kdy musíte sledovat několik dějových linií a přesuny v čase. Mám ráda film ve filmu a obraz malíře malujícího obraz. Vypravěčka mi tohle splnila, protože v knize jsme našla vlastně vypravěčky tři: pekařku ze současnosti (hmm, ty její plněné skořicové rolky), její babičku – židovskou dívku z minulosti a dceru pekaře ve fiktivním, lehce hororovém příběhu.

25. 1. 2018 - Jana Codlová
Aristokratka na koni

Aristokratka na koni

Co přineslo třetí pokračování knihy z pera autora-kastelána

Potřebovala jsem se otřepat z knižních zážitků posledních dní, vyvětrat hlavu čerstvým povětřím, ale nevěděla jsem hned kam sáhnout. Bloumala jsem policemi knih a představovala si, že to jsou živé bytosti. Strkají se mezi sebou, dohadují, která má hezčí obálku a co jsme jim my, nezodpovědní čtenáři, udělali.

30. 3. 2017 - Jana
Jak se hraje se včelou medonosnou

Jak se hraje se včelou medonosnou

Pozor na žihadla!

6. 2. 2017 - Jana
Jakou knihu pod stromeček?

Jakou knihu pod stromeček?

Adventní čas je v očích rodičů noční můra. Obklopeni pestrobarevnou a mnohdy kýčovitou nabídkou obchodů tápou, jaký dárek vybrat. Co takhle knihu? Nebo mluvené slovo?

8. 12. 2016 - Jana