Blogy

Jakou knihu pod stromeček?

AutorJana
Publikováno8. 12. 2016
tip
Kids reading

Adventní čas je v očích rodičů noční můra. Obklopeni pestrobarevnou a mnohdy kýčovitou nabídkou obchodů tápou, jaký dárek vybrat. Co takhle knihu? Nebo mluvené slovo?

Nejnovější průzkum projektu Čtení pomáhá ukázal, že čtyři z pěti mladých čtenářů si přejí pod stromečkem knihu. Ale ne všechny ji dostanou. Proč? Možná je jednodušší koupit tričko nebo si rodiče nevědí rady a v knihkupectví se nechtějí ptát. A pak - kdo se má vyznat v tom nepřeberném množství knih? A vědí vůbec, co jejich děti mají rády ke čtení? Tak jaké knížky pod stromeček vybrat?

Stojí za to mrknout se, co doporučují knihovny, já mám osvědčené webovky několika nakladatelství, tipy najdu i na stránkách Rosteme s knihou. Prima záležitost je tisicknih.cz/ - zadáte titul, který vaše dítě četlo, a rozbalí se vám nabídka tisíce podobných knih. To by potom v tom byl čert (Ježíšek promine), abyste se netrefili.

A když vaše dítě moc nechce číst? Přiveďte ho ke knize nenásilně přes mluvené slovo - také zde je obrovská nabídka jak čistě čtených, tak i dramatizovaných knih. Koukněte se třeba na audioteka.com/cz/ nebo www.radioteka.cz/

Tak pěkný adventní čas s knihou.

tip
Pro hodnocení musíte být přihlášeni.

0 komentářů

 

Chcete diskutovat? Stačí se jen přihlásit.

Bez komentáře. Buďte první.

Další blogy autora

Vypravěčka – Tři příběhy v jednom od Jodi Picaultové

Baví mě složitější příběhy, kdy musíte sledovat několik dějových linií a přesuny v čase. Mám ráda...

Jana Codlová - 25. 1. 2018

Aristokratka na koni

Co přineslo třetí pokračování knihy z pera autora-kastelána

Potřebovala jsem se otřepat...

Jana - 30. 3. 2017

Jak se hraje se včelou medonosnou

Pozor na žihadla!

Jana - 6. 2. 2017