Články

Astronautův průvodce životem na Zemi

AutorKristýna Fischerová
Publikováno09.10.2017

V životě by mě asi nenapadlo přečíst si knihu od astronauta, nebýt Audiotéky. Fyzika mi už od školy byla cizí a vesmír v mé hlavě dost výrazně zavání fyzikou, takže můj postoj ke knize byl zpočátku velmi opatrný, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená.

Knížku napsal plukovník Chris Hadfield, který mimo jiné strávil půl roku na vesmírné stanici ISS. S krásným nadhledem vypráví svůj životní příběh, který mu přinesl mnohá ponaučení. Není to žádné kázání, je to plynulé vyprávění, během něhož třeba zjistíte, co to obnáší, aby se kanadský pilot dostal do slavné americké NASA, kam je obrovský přetlak uchazečů. Jaké to je být ve vesmíru, zatímco máte rodinu dole na Zemi, jak je dobré pracovat s chybou a nahlížet na ni, jaké to je procházet se ve vesmíru. S lehkostí a humorem se dozvíte věci, o kterých vás doteď třeba ani nenapadlo přemýšlet.

A kdybyste náhodou potřebovali ještě nějaké lákadlo, abyste si tuto knihu přečetli, tak se podívejte sem – Chris Hadfield vám z vesmíru zazpívá a zahraje Space Oddity od Davida Bowieho. V knížce se totiž mimo jiné dozvíte, jak tohle video vzniklo.

https://youtu.be/KaOC9danxNo

Nemůžu taky nezmínit příjemný přednes Ladislava Freje, jehož hlas mi k Hadfieldovu vyprávění neskutečně sedí. Je to příjemný poslech, který vás určitě v lecčem poučí a budete se u toho bavit.

Kdyby vás zajímalo, kdo je Chris Hadfield a co dělá, podívejte se na jeho YouTube kanál, o kterém taky mluví v knize: https://www.youtube.com/user/ColChrisHadfield

Pro hodnocení musíte být přihlášeni.

0 komentářů

 

Chcete diskutovat? Stačí se jen přihlásit.

Bez komentáře. Buďte první.

Nejčtenější články

Newsletter #1 - Pětilístek a Diamant

Rádi bychom vás podpořili ve vaší snaze rozvíjet u žáků čtenářskou a matematickou...

23.05.2019

Newsletter #2 - Grafické organizéry

Dnes vám blíže představíme grafické organizéry (též jen organizéry). Proč grafické organizéry používat?...

21.06.2019

7 čtenářských technik, které stojí za to vyzkoušet – díl 1.

Hledáte tipy na čtenářské aktivity, které vám pomohou s rozvojem čtenářské gramotnosti? Máme pro...

07.08.2018