Blogy

Astronautův průvodce životem na Zemi

Publikováno9. 10. 2017

V životě by mě asi nenapadlo přečíst si knihu od astronauta, nebýt Audiotéky. Fyzika mi už od školy byla cizí a vesmír v mé hlavě dost výrazně zavání fyzikou, takže můj postoj ke knize byl zpočátku velmi opatrný, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená.

Knížku napsal plukovník Chris Hadfield, který mimo jiné strávil půl roku na vesmírné stanici ISS. S krásným nadhledem vypráví svůj životní příběh, který mu přinesl mnohá ponaučení. Není to žádné kázání, je to plynulé vyprávění, během něhož třeba zjistíte, co to obnáší, aby se kanadský pilot dostal do slavné americké NASA, kam je obrovský přetlak uchazečů. Jaké to je být ve vesmíru, zatímco máte rodinu dole na Zemi, jak je dobré pracovat s chybou a nahlížet na ni, jaké to je procházet se ve vesmíru. S lehkostí a humorem se dozvíte věci, o kterých vás doteď třeba ani nenapadlo přemýšlet.

A kdybyste náhodou potřebovali ještě nějaké lákadlo, abyste si tuto knihu přečetli, tak se podívejte sem – Chris Hadfield vám z vesmíru zazpívá a zahraje Space Oddity od Davida Bowieho. V knížce se totiž mimo jiné dozvíte, jak tohle video vzniklo.

https://youtu.be/KaOC9danxNo

Nemůžu taky nezmínit příjemný přednes Ladislava Freje, jehož hlas mi k Hadfieldovu vyprávění neskutečně sedí. Je to příjemný poslech, který vás určitě v lecčem poučí a budete se u toho bavit.

Kdyby vás zajímalo, kdo je Chris Hadfield a co dělá, podívejte se na jeho YouTube kanál, o kterém taky mluví v knize: https://www.youtube.com/user/ColChrisHadfield

Pro hodnocení musíte být přihlášeni.

0 komentářů

 

Chcete diskutovat? Stačí se jen přihlásit.

Bez komentáře. Buďte první.

Další blogy autora

Strážkyně pramene

Hledala jsem knihu do čtenářské výzvy 2017, která by se odehrávala v budoucnosti. Nejsem úplně...

Kristýna Fischerová - 15. 1. 2018

Hon... Jak se společně bát

Jsem vypravěčkou příběhů – baví mě to a mé posluchače doufám taky....

Jana - 20. 8. 2017

Třetina čtenářské výzvy je za námi. Jak jsme na tom?

U mě je to jasné: můj výběr je zatím dost skandinávský, řekla bych.

Kristýna - 20. 5. 2017