Materiály

Pythagorova věta v praxi

Hodnocení:
Kategorie: 5 - profík
Typ: Metodiky a pracovní listy
Použití: Jednorázové
Třída: 7. třída, 8. třída
Metoda: Měření a odhady

Jedná se o nenáročné úlohy jak na pomůcky, tak na čas. Zábavnou formou žáky seznamuje s aplikací již známých teoretických znalostí, včetně praktického použití. Metodika byla zpracována v souladu s Bloomovou taxonomií, tj., úlohy jsou seřazeny od nejjednodušších po nejtěžší a od kontroly znalostí, přes porozumění až k aplikaci. Na závěr je zařazena obtížnější aplikace Pythagorovy věty, která se ne zcela běžně učí na základní škole a je proto vhodná např. do matematického semináře nebo jako rozšiřující učivo.

Soubory ke stažení:

Pokud máte zakoupený přístup, přihlaste se prosím. A pokud ne, přístup si můžete objednat v e-shopu.

Pro hodnocení musíte být přihlášeni.

0 komentářů

 

Chcete diskutovat? Stačí se jen přihlásit.

Bez komentáře. Buďte první.

Podobné materiály

Plány pozemku

Metodika rozvíjí znalosti a dovednosti z geometrie, a to základní konstrukce čtyřúhelníků, zejména konstrukce úhlů bez úhloměru, přenášení velikostí úseček a úhlů. Využívá znalosti výpočtu velikosti stran pomocí měřítka, kde je nutné správně zvolit přiměřené měřítko. Dále se zaměřuje na správný výpočet zbývajícího úhlu ve čtyřúhelníku.

Úroveň 5 - profík
Typ materiálu Metodiky a pracovní listy
Použití Jednorázové
Třída 7. třída, 8. třída

Statistika nuda je (není)

Metodika má za cíl žáky seznámit se základy statistiky, sbírat statistické hodnoty a pracovat s nimi, vytvářet podle těchto hodnot tabulky a grafy, utvářet statistický soubor. Dále si zde žáci prakticky vyzkouší základy pravděpodobnosti a pracují s nimi, hodnoty vyjadřují pomocí zlomků nebo procent. K tomu využívají data všech žáků ve třídě.

Úroveň 5 - profík
Typ materiálu Metodiky a pracovní listy
Použití Jednorázové
Třída 7. třída, 8. třída

Superdrink - plánujeme výrobu

Žáci odhadují a měří rozměry láhve a krabice, následně počítají velikost pláště válce, objem válce, dále povrch hranolu, objem hranolu, délku stěnové úhlopříčky pomocí Pythagorovy věty a pak totéž jako tělesovou úhlopříčku. Převádí jednotky plošné a objemové.

Úroveň 5 - profík
Typ materiálu Metodiky a pracovní listy
Použití Jednorázové
Třída 7. třída, 8. třída