Karty a Příručky

Čtenářské karty na hraní rolí - čtení se zážitkem

Čtenářské karty obsahují 6 popsaných rolí (po 5 kusech) s obrázkem postavy + 2 speciální role. Každá role navíc obsahuje symbol v pravém horním rohu, který vám pomůže s rozdělením žáků do skupin.

Ke kartám je přiložen podrobný návod, který nabízí několik variant využití včetně potřebných pomůcek, časové dotace a cílových dovedností. Karty je navíc možné využít k jakémukoliv textu a napříč předměty.

Základní princip hry: Žáci se rozdělí do skupin a společně se zabývají stejným textem. Každý ve skupině zastává určitou roli. Poté každý čte a pracuje s textem podle své role. Následuje skupinová literární diskuse, v níž každý žák vystupuje ve své roli a předkládá ostatním ve skupině, jak si s úkolem poradil. Při práci s dalším textem se role vystřídají.

Cílové dovednosti: technika čtení, porozumění textu – vyhledávání a zpracování informací, zhodnocení textu, kreativita, kladení otázek, diskuse

Cena: 390 Kč

včetně DPH a poštovného

 

Příručky pro rozvoj čtenářské gramotnosti nejen pro učitele

Připravili jsme pro vás průvodce metodami čtenářské gramotnosti s praktickými ukázkami. V příručkách vás seznámíme s modelem E-U-R, který efektivně pracuje s motivací žáků, a také s celou řadou metod do výuky, jejichž přínos máme vlastní praxí na školách ověřen. A představíme vám také nástroj pro hodnocení úrovně čtenářských dovedností – mapu učebního pokroku

Příručku pro češtináře i příručku pro učitele odborných předmětů můžete zakoupit za 260 Kč. Obě příručky zakoupíte za zvýhodněnou cenu 410 Kč.

Cena: 260 Kč / obě příručky 410 Kč

včetně DPH a poštovného