Materiály

Funkce

Hodnocení:zatím nehodnoceno
Kategorie: 6 - specialista
Typ: Metodiky a pracovní listy
Použití: Jednorázové
Třída: 9. třída, SŠ
Metoda: Práce s daty

Žáci pracují samostatně na jednotlivých úkolech, které se týkají funkcí. Pracovní listy je možné použít jako doplnění k učivu o funkcích (Funkce, Definiční obor a obor hodnot funkce, Lineární funkce, Nepřímá úměrnost, Kvadratická funkce) nebo jako souhrnné opakování po dokončení celé kapitoly. Kromě úkolů obsahují pracovní listy k připomenutí i stručné vysvětlení učiva a obecné rovnice funkcí a jejich vlastnosti.

Soubory ke stažení:

Pokud máte zakoupený přístup, přihlaste se prosím. A pokud ne, přístup si můžete objednat v e-shopu.

Pro hodnocení musíte být přihlášeni.

0 komentářů

 

Chcete diskutovat? Stačí se jen přihlásit.

Bez komentáře. Buďte první.

Podobné materiály

Konstrukce trojúhelníků

V metodice je shrnuto učivo o konstrukci trojúhelníků v jednodušších i složitějších úlohách, je zde zdůrazněn správný postup řešení (náčrtek, vyznačení, rozbor, konstrukce a popis). Žáci si tak zopakují jednoduché konstrukce trojúhelníků při zadání stran a úhlů, ale i obtížnější, které využívají v zadání také výšky a těžnice.

Úroveň 6 - specialista
Typ materiálu Metodiky a pracovní listy
Použití Jednorázové
Třída 9. třída, SŠ

Podobnost

Projektový námět Podobnost obsahuje úkoly, díky nimž si žáci mohou osvojit a procvičit učivo o podobnosti. Na začátku žáci určují, zda jsou různé geometrické útvary podobné a také poměr podobnosti. Pak rýsují trojúhelníky s různým poměrem podobnosti a odvozují, kdy jde o zvětšení, o zmenšení nebo kdy jsou útvary shodné, z toho pak vyvozují závěr.

Úroveň 6 - specialista
Typ materiálu Metodiky a pracovní listy
Použití Jednorázové
Třída 9. třída, SŠ