Články
ozobot_2

Na programování snadno s Ozoboty

AutorPetra Glombová
Publikováno17. 12. 2018
Zatím nehodnoceno.

Podle mnoha předpovědí bude budoucnost patřit digitalizaci a robotice a alespoň základy programování by měl ovládat každý kluk i holka. I malé děti se dnes běžně setkávají s prostředky výpočetní techniky, mnohdy je umí lépe používat než my dospělí. Jednou ze skvělých možností, která v sobě zahrnuje zábavu i poučení je interaktivní hračka OZOBOT BIT.

Je to malý robůtek, který dokáže velké věci. Rozvíjí kreativitu a logické myšlení a zároveň je to skvělá didaktická pomůcka představující nejkratší a nejzábavnější cestu ke skutečnému programování i robotice. Ozoboty můžete ovládat pomocí barevných čar, příkazů – ozokódů. Stačí k tomu papír a fixy, a pak už jen kreslit a kreslit spoustu čar a kombinací barev - černé, zelené, modré a červené a Ozobot po nich pomocí senzorů jezdí jako po koleji. Je jen na vaší kreativitě, jakou dráhu, bludiště či jiné záludnosti mu připravíte. No a kdekoli jste on-line, můžete si otevřít prostředí OzoBlockly, a to jak v chytrém telefonu, tabletu či počítači. Jedná se o intuitivní a velmi přehledný editor s několika úrovněmi obtížnosti, kde pomocí kódů – příkazů ovládáte svého Ozobota. Je to výzva jak pro žáky na prvním stupni, tak pro středoškoláky, ale i zkušené inženýry. Řešíte logické úkoly, naprogramujete choreografii na svou oblíbenou písničku nebo si zahrajete deskové hry s přáteli.

Ozobota si můžete zakoupit běžně na trhu nebo využít produktu Scio – připraveného balíčku včetně metodiky pro badatelský klub v rámci šablon pro školy.

 

Pro hodnocení musíte být přihlášeni.

0 komentářů

 

Chcete diskutovat? Stačí se jen přihlásit.

Bez komentáře. Buďte první.

Nejčtenější články

Matematika v reálném světě: 6 každodenních příkladů

Když se pozorně rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že matematika na vás číhá i na celkem nepravděpodobných...

3. 12. 2018

Představujeme Abaku

Abaku podporuje přirozenou hravost a pomáhá rozvíjet matematické dovednosti. Nenaučí řešit rovnice,...

17. 12. 2018

Vymezení matematické gramotnosti

Matematická gramotnost, co to vlastně znamená? Víme, že je potřeba, že je žádoucí ji rozvíjet, dokonce...

3. 12. 2018