Články
Jak to všechno začalo výzvou

Jak to všechno začalo výzvou. Jak jinak než čtenářskou

AutorEliška
Publikováno27. 1. 2017

Eliška, Kristýna, Jana a Daniela. 4 baby, které se ve Scio věnují čtenářské gramotnosti (více o nás v profilech), přijaly výzvu. Jak jinak než čtenářskou :) Jde o projekt webu Databazeknih.cz. Na každý rok vypisují seznam 20 témat, která odpovídají 20 různým knihám. Ne konkrétním, ale těm, které si vyberete. Jen musí splňovat jednu z podmínek. V praxi to znamená, že si například vyberete knihu, která je starší než vy. Nebo si přečtete jakoukoli knihu, která má jednoslovný název. Nebo je autorovou prvotinou. Takže to bude zábava :) Seznam všech 20 témat naleznete na stránce www.ctenarskavyzva.cz.

Každá z nás se s výzvou popasuje trochu jinak. A o to zajímavější to bude. Kristýna se zaměří na audioknihy. Daniela vybočí ze svých oblíbených žánrů a společně s Janou otestuje vybrané tituly na dětech (nejen) ze ScioŠkoly. A já? Já vám zprostředkuji novinky ze světa knihoven a čtenářské gramotnosti. Od nás všech pak můžete čekat tipy na knížky, postřehy ze života s výzvou, inspiraci a zábavu. Tak hurá do světa knih :)

Pro hodnocení musíte být přihlášeni.

1 komentář

 

Chcete diskutovat? Stačí se jen přihlásit.

Bára
20. 2. 2017
0
Hned jsem se taky přihlásila a už tam mám předvybrané knížky, které momentálně čtu, chystám se číst a mám přečtené. Nikdy by mě nenapadlo, že nějaká čtenářská výzva existuje. Proč to třeba nevyužijou učitelé místo seznamu povinné četby?

Nejčtenější články

Vypravěčka – Tři příběhy v jednom od Jodi Picaultové

Baví mě složitější příběhy, kdy musíte sledovat několik dějových linií a přesuny v čase. Mám ráda...

25. 1. 2018

7 čtenářských technik, které stojí za to vyzkoušet – díl 1.

Hledáte tipy na čtenářské aktivity, které vám pomohou s rozvojem čtenářské gramotnosti? Máme pro...

7. 8. 2018

Vzorec na pochopení textu

Pochopení obsahu závisí na úrovni dekódování textu a chápání jazyka

10. 10. 2016