Blogy

Kristýna

Kristýna Fischerová

Moje čtenářská cesta vedla docela oklikou.
Knížky se mi vždycky líbily a jako malá jsem si s nimi hrála, i když jsem ještě neuměla číst. Když jsem číst a psát už trochu uměla, měla jsem s nimi „obchod“ (včetně krásné pokladny!) a poctivě si při prodeji opisovala do sešitu a na vlastní paragony všechna ISBN knížek, co jsme měli doma.


Na VŠ jsem ale měla vždycky po zkouškovém hlavu přesycenou veškerou tou odbornou literaturou, spoustou knih a textů o managementu a ekonomii, takže krásná literatura se omezovala spíš na letních pár kousků Agathy Christie. To mi tehdy prostě stačilo.


Po škole jsem nastoupila do firmy, kde 90 % komunikace probíhalo v angličtině, takže jsem si četla známé příběhy v originále, abych se trochu pocvičila. Velký Gatsby, Pýcha a předsudek, Gejša… A pak jsem přišla do Scio a najednou pozvolna dospěla k tomu, že už mi knížky vlastně chybí. Konečně! Konečně se pro mě čtení stalo zábavou i odpočinkem, něčím, co nemusím, ale můžu a taky chci. Díky kurzu Čas na knihu od Education Republic jsem taky o čtení začala i více přemýšlet. Takže letos – hurá do čtenářské výzvy!


PS: Z nás čtyř, s nimiž se tady na blogu budete setkávat, jsem „ta s audioknihami“.

Přehled blogů

Strážkyně pramene

Strážkyně pramene

Hledala jsem knihu do čtenářské výzvy 2017, která by se odehrávala v budoucnosti. Nejsem úplně fanoušek sci-fi a neměla jsem po ruce žádný tip, tak jsem napsala v práci na nástěnku prosbu o nějaká doporučení od mých kolegů a kolegyň.

15. 1. 2018 - Kristýna Fischerová

Astronautův průvodce životem na Zemi

V životě by mě asi nenapadlo přečíst si knihu od astronauta, nebýt Audiotéky. Fyzika mi už od školy byla cizí a vesmír v mé hlavě dost výrazně zavání fyzikou, takže můj postoj ke knize byl zpočátku velmi opatrný, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená.

9. 10. 2017 - Kristýna Fischerová
Hon... Jak se společně bát

Hon... Jak se společně bát

Jsem vypravěčkou příběhů – baví mě to a mé posluchače doufám taky. Lidé milují příběhy a děti obzvlášť. Příběh vám pomůže zvládnout dlouhý výlet, cestu jakýmkoli dopravním prostředkem, čekání u zubaře, vypadlý proud. A skvělé je, když se samy děti do příběhu zapojí. Jak na to? Tak si mě poslechněte…

20. 8. 2017 - Jana

Třetina čtenářské výzvy je za námi. Jak jsme na tom?

U mě je to jasné: můj výběr je zatím dost skandinávský, řekla bych.

20. 5. 2017 - Kristýna
Analfabetka, která uměla počítat

Analfabetka, která uměla počítat

Kniha o tom, jak se na matematiku nadaná analfabetka Nombeko dostane ze slumu u Johannesburgu do Švédska a na své cestě se dostane do nejvyšších sfér mezinárodní politiky, setká se se švédským králem, naučí se čínsky a poradí si s bandou agentů tajné služby.

23. 2. 2017 - Kristýna
K audioknihám

K audioknihám

30. 1. 2017 - Kristýna